babycolibra.com.pl

Blog tematyczny o ciąży, dziecku i zdrowiu.

Porady

Jakie wybrać dodatki do pokoju dziecięcego?

Jakie wybrać dodatki do pokoju dziecięcego?

Wybór dodatków do pokoju dziecięcego jest sporym wyzwaniem. Projektując kącik dla malucha, musimy pamiętać przede wszystkim o zapewnieniu mu bezpieczeństwa. Powinniśmy stronić od przedmiotów z twardymi i ostrymi elementami, przez które dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę. Nie zapomnijmy również o względach estetycznych — nie chcemy przecież, aby nasze dziecko spędzało czas w brzydkim i ponurym miejscu! Pokój dla dziecka musi spełniać jednocześnie funkcje: placu zabaw, sypialni, miejsca do rozwoju i nauki oraz ostoi, w której nasz maluch będzie czuł się pewnie i bezpiecznie. Jak zmieścić to wszystko w jednym pomieszczeniu? Jakie dodatki do pokoju dziecięcego wybrać?

Firanka do pokoju dziecięcego

Wybierając dodatki do pokoju dziecięcego, zastanówmy się nad kupnem firanki. Ta ozdoba nie tylko rozweseli pomieszczenie, zakrywając ponure ramy okna. Ochroni również przed oślepiającymi promieniami słońca, jednocześnie pozwalając na dotarcie rozproszonego światła do środka i na rozjaśnienie sypialni naszego malucha. Dobra firanka do pokoju dziecięcego to taka, którą można bez problemu prać. Ważne jest bowiem, aby wyczyścić ją od czasu do czasu z bakterii, kurzu i plam zrobionych podczas zabaw. Wybierając firankę do pokoju dziecięcego, warto zdecydować się na klasyczną biel lub pokusić się o delikatne akcenty kolorystyczne w postaci małych wzorów. Możemy ją również przepasać kolorową wstążką i zawiązać w piękną kokardę.

Fototapeta do pokoju dziecięcego

Jeśli chcemy, aby nasz maluch otoczony był kolorami, zastanówmy się, czy fototapeta do pokoju dziecięcego nie będzie dobrym pomysłem. Nie tylko rozpogodzi pomieszczenie, ale także pobudzi kreatywność i wyobraźnię. Jeśli zdecydujemy się na te dodatki do pokoju dziecięcego przedstawiające np. kosmos, zwierzęta czy krajobraz pobudzimy w dziecku ciekawość do świata. Możemy zdecydować się na piękne, bajkowe motywy lub po prostu takie z kolorowymi kształtami czy plamami. Dobrym pomysłem będzie również fototapeta do pokoju dziecięcego przedstawiająca mapę świata. Pomoże ona w przystępny i naturalny sposób przyswoić dziecku geografię, a może nawet pasję do podróżowania. Zobacz i zastanów się, jaka fototapeta do pokoju dziecięcego twojego malucha sprawdzi się najlepiej!

Parawan dodatkiem do pokoju dla dzieci?

A co jeśli rodzeństwo dzieli jeden pokój? Jak zapewnić im chociaż odrobinę prywatności? Dodatkami do pokoju dziecięcego, które mogą rozwiązać ten problem, są parawany. Sprawdzą doskonale się nie tylko do zapobiegania walki o „własne terytoria”. Będą również piękną ozdobą, która rozpogodzi ponure pomieszczenie. Parawany to świetne rozwiązane szczególnie do pokoju dla małych dzieci. Często zdarza się, że gdy dorastają, kiedyś tak ukochane wzory i motywy są już dla nich obciachowe i nudne. Wymiana czy usunięcie parawanu są bardzo proste i nie wymagają generalnych remontów w pokoju. Sprawdź, czy te dodatki do pokoju dziecięcego będą strzałem w dziesiątkę w Twoim przypadku. 

Dywany do pokoju dziecięcego

Dywany to doskonałe dodatki do pokoju dziecięcego. Zapewnią komfort ciepła i miękkości. Są najlepszym miejscem do stawiania pierwszych kroków — zamortyzują upadek, zapewniając dziecku większe bezpieczeństwo. Dywany do pokoju dziecięcego pozwolą uchronić podłogę przed porysowaniem w czasie intensywnych zabaw. Jeśli nasza pociecha uwielbia bawić się samochodzikami, warto zdecydować się na zakup popularnego wzoru dywanu przedstawiającego drogę. Dzięki temu będzie miało gotowe miejsce do zabawy, a także zapozna się z wybranymi znakami drogowymi, przejściem dla pieszych i z podstawowymi zasadami ruchu drogowego. 

Udostępnij